Zítra běžím Půlmaraton

Hervis ½Maraton Praha - moje startovní číslo 3359

Tak už se to přiblížilo. Zítra ve 12.00 vyběhnu společně několika tisíci běžci z celého světa na trať pražského Hervis ½Maratonu. V obědové pauze jsem si byl vyzvednout tašku letáků, tričko s logem ½Maratonu, svůj časoměrný čip a startovní číslo 3359.

Docela se těším, i když na druhou stranu cítím takovou nepříjemnou nejistotu. Nikdy jsem podobně velký závod neběžel, počasí je velmi nejisté a tak pořád přemýšlím, co si obleču a navíc rozhodně nemůžu říct, že bych měl za sebou kdo ví jak kvalitní trénink. 🙂

Běhání mě baví a tak se chodím proběhnout, i když na nic netrénuju, ale nerad běhám v chladnu a na běžkách jsem letos vůbec nebyl, takže byl jediným mým zimním tréninkem pravidelný pondělní florbal v tělocvičně. Proto se musím přiznat, že jsem na ½Maraton trénoval tak čtyři týdny, z toho ten poslední jsem měl spíš odpočinkový, abych to pár dní před závodem nepřepálil.

Půjdu si tam zítra především užít atmosféru a možnost být součástí takového běhu centrem Prahy, takže se nemusím stresovat z nutnosti podat kvalitní výkon (což ovšem neznamená, že se mi na startu nebude chtít čurat a nebudu mít ten pocit, jako bych neměl nohy :-D).

Pokud to stihnu pod dvě hodiny, budu spokojen, kdybych dokázal pokořit hranici 1.45, považoval bych to za skutečný úspěch. Takže mi držte palce…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *