Spím se svým mobilem

Už je tomu pár měsíců, co se ukládám ke spánku s mobilním telefonem položeným na posteli vedle polštáře. Začal jsem totiž používat chytrý budík, aplikaci pro Android Sleep as an Droid.

V čem je Sleep as an Droid tak chytrý? Nastavím si, že potřebuji vstávat nejpozději třeba v 7.00. Telefon pak přes noc sleduje můj spánkový cyklus a postará se o to, aby mě vzbudil ve chvíli, kdy zrovna nespím jako dřevo a probuzení nebude takovým šokem.

Celé to pracuje tak, že telefon ležící na matraci vedle mě sleduje svými senzory pohybu otřesy, způsobené převalováním se ve spánku. Vychází pak z přímé úměrnosti, že čím klidněji spím, tím je můj spánek hlubší. A jakmile se přiblíží čas vstávání, vybere okamžik, kdy jsem nejblíž procitnutí a spustí alarm. Dá se nastavit, kolik času před plánovaným budíkem to může udělat. Já používám 15 minut a jsem buzen v průměru v polovině tohoto intervalu, obvykle ne víc než 10 minut před nastaveným časem budíku. A věřte mi, funguje to! Je příjemnější vzbudit se o deset minut dřív, než je potřeba, a úspěšně vstát z postele, než rozespale dvakrát odkládat budík a hned ráno nestíhat. 🙂 Vstávání se pro mě stalo tak nějak přirozenějším, i když prvních pár nocí jsem měl pocit, že nervozitou, zda mě to vážně vzbudí včas, nemůžu usnout. Ale obavy nejsou na místě – ani pokud Sleep as an Droid nenajde vhodný okamžik, začne vyzvánět nejpozději v nastavený čas.

V aplikaci jsou k dispozici statistiky vašeho spánkového cyklu, svůj spánek si můžete dokonce i hodnotit a grafy sdílet. Kromě toho máte k dispozici i další funkce, jako třeba možnost nahrávat si zvuky, co ve spánku vydáváte, nebo usínání s hudbou. Více se o nich nebudu rozepisovat, pro více informací bude nejlepší navštívit web Sleep as an Droid nebo si aplikaci rovnou vyzkoušet.

Zkušební verzi Sleep as an Droid si zdarma můžete stáhnout z Android Marketu. Pokud vás přesvědčí, jako mě, koupíte si za 25 korun unlock na plnou verzi.

Sleep as an Droid je dílem českého vývojáře Petra Nálevky.

2 odpovědi na “Spím se svým mobilem”

  1. no applisti uz roky pouzivaji sleep cycle :)) to zas droidari neco obslehli. 😉 jinak moje zkusenost s aplikaci je ta, ze mam asi divny nocni pohyby, protoze me to budilo mam pocit pokazdy jinak :d

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *